Która cukiernia w Katowicach jest najlepsza? Sprawdziliśmy i mamy zwycięzcę!

Choć coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia słodyczy, to umówmy się: wszystko jest dla ludzi i od czasu do czasu można sobie pozwolić na małą dyspensę od diety. Zwłaszcza, gdy mówimy o słodyczach dobrej jakości, wolnych od konserwantów i sztucznych polepszaczy smaku. Takich produktów próżno jest szukać w dyskontach i marketach, za to bez problemu znajdziesz je w małych cukierniach, które oferują ręcznie robione ciasta, torty, tarty itd. Jakość produktów jest podstawowym kryterium wyboru najlepszej cukierni w Katowicach, dlatego kierowaliśmy się nią podczas sprawdzania oferty lokalnych punktów. Werdykt znajdziesz w dalszej części artykułu.

Małe, lokalne cukiernie – dlaczego warto do nich zaglądać?

Powód jest prosty: w takich cukierniach wciąż można kupić ciasta czy inne słodkie przekąski, które zostały przygotowane przez ludzi, tradycyjnymi metodami cukierniczymi, bez stosowania półproduktów czy tylko wypiekania surowych „gotowców” na miejscu.

Choć cenowo takie cukiernie wypadają podobnie do sieciówek i marketów, to na pewno biją je na głowę pod względem jakości produktu. Jeśli starasz się jeść świadomie, a przede wszystkim chcesz wiedzieć, z czego został przygotowany dany produkt, to przerzuć się na małe cukiernie, przy okazji wspierając lokalny biznes.

Słodki Kafej – dlaczego naszym zdaniem to najlepsza cukiernia w Katowicach?

Testując różne małe cukiernie w Katowicach, za każdym razem przyznawaliśmy im punkty w subiektywnej skali: za jakość produktu, obszerność oferty, wystrój wnętrza, obsługę oraz ceny.

W tym rankingu najlepiej wypadła cukiernia Słodki Kafej. Mieści się ona w Katowicach, przy ulicy 3 maja 10 (łatwo znaleźć). Cukiernia przede wszystkim wyróżnia się bezkompromisową jakością sprzedawanych specjałów, wśród których pierwsze skrzypce grają rewelacyjne tarty.

Słodki Kafej to też po prostu fajne miejsce, z miłą, uśmiechniętą obsługą – i gołym okiem widać, że zespół jest mocno zaangażowany. Jeśli szukasz wypieków „jak w domu”, ale w nowoczesnym, momentami zaskakującym wydaniu, to jak najbardziej zajrzyj do Słodki Kafej i zamów coś dla siebie.

Co kupisz w Słodki Kafej?

Oferta cukierni Słodki Kafej nie jest może spektakularna, ale przecież nie o ilość tutaj chodzi, a o jakość. W stałej sprzedaży dostępne są takie pyszności, jak m.in. croissanty, ptysie, tarty, mini torciki czy rewelacyjny tort bezowy, który szczególnie polecamy np. na przyjęcie komunijne.

Co ważne, produkty dostępne w cukierni Słodki Kafej są robione ręcznie, z wykorzystaniem najlepszych składników, bez żadnych sztucznych dodatków. Pod tym względem cukiernia bardziej przypomina manufakturę, a takich miejsc – niestety – jest coraz mniej.

Więcej o znakomitych deserach dostępnych w cukierni Słodki Kafej przeczytasz w artykule na stronie https://kafej.pl/najlepsza-cukiernia-w-katowicach-nie-chcemy-sie-przechwalac-ale/.

Desery na zamówienie – super opcja na rodzinną imprezę

Cukiernia Słodki Kafej oferuje możliwość zamówienia jej wyrobów np. na imprezę, domówkę, komunię, chrzest itd. Pomijając już fakt wysokiej jakości produktów, to warto tutaj wspomnieć o innej zalecie tego rozwiązania: wygodzie.

Spójrz: jeśli zbliża się jakaś ważna uroczystość, a Ciebie już na samą myśl o pieczeniu ciast oblewa zimny pot, to po co się męczyć i stresować? Zamów świetne wypieki w Słodki Kafej, które mogą zostać dowolnie spersonalizowane.

Pyszności ze Słodki Kafej możesz również skosztować w kawiarni Kafej

Jeśli należysz do osób, które nie uwierzą, dopóki nie zobaczą i nie spróbują (też tak mamy), to znajdź chwilę na wizytę w kawiarni Kafej przy ulicy Chorzowskiej 5. W kawiarni nie tylko napijesz się znakomitej kawy, w tym speciality, przygotowanej przez profesjonalnych baristów, ale też skosztujesz wypieków i innych słodyczy od Słodki Kafej.

Kawa + kawałek ciasta, croissant czy np. wyborne praliny – to perfekcyjny przepis na popołudnie lub wieczór. Kawiarnia Kafej słynie również z wyjątkowego klimatu oraz pysznych śniadań serwowanych w formule All Day Breakfast.