Internet symetryczny Katowice. Co to takiego? Dlaczego warto?

Dostęp do szybkiego i stabilnego Internetu jest dziś niezbędny, zarówno w domu, jak i w biurze. Korzystamy z coraz większej liczby urządzeń podłączonych do sieci, oglądamy w niej filmy i seriale, robimy zakupy, uczymy się itd. Wybierając usługę dostępu do Internetu zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale także na podstawowe parametry, które mają decydujący wpływ na komfort korzystania z sieci. Pod tym względem na wyróżnienie zasługuje Internet symetryczny. W Katowicach jest to coraz chętniej wybierana opcja, której bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Czym jest Internet symetryczny?

Internet symetryczny, na co wskazuje już sama nazwa tej technologii, zapewnia identyczny parametr prędkości pobierania i wysyłania danych. Czyli: decydując się na tę usługę, możesz mieć pewność, że szybkość downloadu i uploadu będą takie same.

W standardowej usłudze Internetu stacjonarnego (światłowodowego) download zawsze jest znacznie szybszy niż upload, ponieważ większości użytkowników zależy właśnie na znacznej prędkości pobierania danych. Jest to niezbędne do tego, aby móc komfortowo oglądać seriale na Netflixie, słuchać muzyki na YouTube czy pobierać duże pliki z sieci.

Są jednak użytkownicy, zwłaszcza profesjonalni, dla których równie istotne jest bardzo szybkie wysyłanie danych. To z myślą o nich została uruchomiona usługa Internetu symetrycznego.

Dla przykładu: jeśli w standardowej usłudze download wynosi 300 Mb/s, a upload 100 Mb/s, to w przypadku Internetu symetrycznego można już liczyć na dokładnie takie same parametry prędkości pobierania i wysyłania danych.

Co daje Internet symetryczny? Przykłady praktycznego zastosowania tej technologii

Zrównanie prędkości pobierania i wysyłania danych otwiera zupełnie nowe możliwości przed osobą korzystającą z Internetu symetrycznego. Znacząco podnosi to komfort wysyłania danych na zewnętrzne serwery – a to ma duże znaczenie w dobie powszechnej pracy zdalnej.

Internet symetryczny doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach, jak:

 • Uczestniczenie w konferencjach, zebraniach, szkoleniach czy webinarach online;
 • Załączanie dużych plików do wiadomości e-mail;
 • Wysyłanie znacznych plików na serwer zewnętrzny, praca w intranecie;
 • Obsługa zewnętrznych baz danych;
 • Prowadzenie sklepu internetowego;
 • Granie w gry online;
 • Przesyłanie filmów i zdjęć na platformy social media, YouTube etc.

Jeśli robisz którąkolwiek z wymienionych rzeczy i regularnie irytujesz się na stosunkowo wolne przesyłanie danych online, to zainteresuj się usługą Internetu symetrycznego w Katowicach.

Dla kogo jest Internet symetryczny?

Jeszcze do niedawna technologia Internetu symetrycznego budziła zainteresowanie wyłącznie wśród firm z branży IT, świadczących usługi serwerowe czy prowadzących szkolenia online. Dziś, dzięki lepszej dostępności takiego Internetu, jest to propozycja skierowana do znacznie szerszej grupy użytkowników.

Internet symetryczny to świetne rozwiązanie dla osób, które:

 • Pracują z domu, ale muszą codziennie logować się do sieci wewnętrznej i przesyłać duże ilości danych;
 • Prowadzą lub uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach online;
 • Grają w gry sieciowe i oczekują wysokiego komfortu rozgrywki (w tym braku opóźnień);
 • Są twórcami wideo, na przykład na platformy YouTube czy TikTok;
 • Prowadzą sklep internetowy lub inny biznes online, który generuje bardzo duży transfer danych;

Gdzie zamówisz usługę Internetu symetrycznego w Katowicach?

Internet symetryczny w Katowicach dostarcza DG-NET – jedna z najlepiej ocenianych firm oferujących usługę dostępu do Internetu stacjonarnego i radiowego. DG-NET dostarcza Internet na terenie Aglomeracji Śląskiej, m.in. w Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Będzinie czy w Sosnowcu. Sprawdź czy jesteś w zasięgu usługi na stronie https://www.dg-net.pl/nasz-zasieg/.