łóżko

Komfortowe łóżko do nowoczesnej sypialni – model kontynentalny

Urządzenie komfortowej sypialni warto zacząć od wybrania wysokiej jakości łóżka. Liczy się nie tylko materac, ale również szkielet tego typu mebla i jego funkcjonalność. Moda wnętrzarska stawia na łóżka kontynentalne. Do tej pory znane jedynie z luksusowych hoteli. Czy warto zdecydować się na tego typu wypoczynek do sypialni? Jakie łóżko będzie jednocześnie wygodne i stylowe? Sprawdzimy to w tym artykule.

Łóżko kontynentalne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Nowoczesne łóżka kontynentalne to nie tylko element wypoczynkowy, ale przede wszystkim designerski mebel w nowoczesnym stylu. Czy można sobie wymarzyć lepszy kompromis pomiędzy modą a komfortem? Bynajmniej. Łóżka te zapewnią nam zdrowy i wygodny sen, ale również miejsce do popołudniowego relaksu z książką lub wieczornego seansu filmowego w sypialni. Ergonomiczny zagłówek powleczony delikatnym materiałem w modnym kolorze i miękkim wypełnieniem, umożliwi nam komfortowe podparcie pleców i głowy, gdy usiądziemy do czytania powieści lub oglądania serialu.

Każde łózko kontynentalne posiada również funkcjonalne właściwości – pojemnik na pościel ułatwi nam utrzymanie porządku w sypialni i pozwoli na przechowanie zapasowych poszewek na poduszki lub kołder dla gości. Jednak, by tego typu mebel był nie tylko designerski, ale i komfortowy dla naszego ciała w czasie snu, musimy wybrać odpowiedni materac. Jaki model sprawdzi się idealnie?

Materac do łóżka kontynentalnego

Łóżka kontynentalne słyną z tego, że są większe od klasycznych, szkieletowych. Dlatego w przypadku tego mebla najlepiej wybrać materac 200×200 z wypełnieniem kokosowym, termoelastyczny lub z lateksem talalay. Tego typu materiały użyte do uzupełnienia wnętrza materaca, zapewnią nam maksymalnie komfortowe ułożenie ciała w czasie snu, bez względu na pozycję w jakiej wypoczywamy.

Poza tym, lateks i kokos słyną z właściwości antyalergicznych. Nie musimy więc inwestować w drogie materace produkowane z myślą o alergikach, ponieważ w dużo niższej cenie wybierzemy wygodny materac z takimi właściwości, dodatkowo pozytywnie wpływający na ułożenie kręgosłupa w czasie snu. Kiedy więc chcemy urządzić nowoczesną i wygodną sypialnię, łóżko kontynentalne w połączeniu z lateksowym lub koksowym materacem będzie strzałem w dziesiątkę.

Komfortowe łóżka znajdziecie w naszym salonie ExpertSnu w Katowicach. Zapraszamy!