katowice

Muzea w Katowicach i w okolicy – co warto zwiedzić?

Muzeum Katowice – przewodnik

Zwykle wyjazdy i podróże wiążą się z chęcią poznania nowych kultur, architektury i sztuki danego regionu. Ich specyfikacją jest możliwość przesiąknięcia ciekawostkami danego miejsca. W poniższym zestawieniu prezentujemy kilka obiektów muzealnych w okolicach Katowic, które obowiązkowo należy zobaczyć. To właśnie wyjazd na Śląsk pozwoli zobaczyć jak plasuje się sztuka i tradycja tego miejsca.

Muzeum Górnośląskie

Wiekowe muzeum, które oferuje turystom szereg obiektów archeologicznych, etnograficznych i historycznych, warto je zobaczyć będąc w Bytomiu. Piękne i różnorodne wystawy, które z pewnością zapadną w pamięć, a czas poświęcony na zwiedzanie będzie płynął leniwie. Ten obiekt ma do zaoferowania więcej, niż standardowe muzea – wystawy podzielone na kategorie pozwalają poznać kulturę Śląska i nie tylko – od podszewki.

Adres: plac Sobieskiego 2, 41-902 Bytom

Muzeum Powstańców Śląskich

Odwiedzenie tego miejsca to nie tylko hołd złożony Powstańcom, ale także podróż w czasie i poznanie historii. Muzeum Powstańców Śląskich przyciąga patriotów, ale i turystów z całego świata. Dynamiczne opisy i fotografie, sędziwe eksponaty pomogą w jeszcze dokładniejszej wizualizacji ówczesnego okresu, który jest historycznym zwycięstwem dla Polski.

Adres: Wiktora Polaka 1, 41-600 Świętochłowice

Muzeum Historii Katowic

Każde miasto ma własną historię, powód powstania i indywidualny tok rozwoju. Krok po kroku w Muzeum Historii Katowic dostaniesz możliwość integracji ze społecznością, architekturą i wydarzeniami, które towarzyszyły Katowicom od zarania ich dziejów. Bardzo ciekawa struktura wystaw, eklektyczne eksponaty, jakie nie przyszłyby Ci nawet do głowy. To muzeum należy zwiedzić, a co najciekawsze – gwarantujemy wypieki na policzkach.

Adres: Szafranka 9, 40-025 Katowice