mieszkanie

Home staging – skuteczny sposób na sprzedaż nieruchomości

Sprzedając dom czy mieszkanie chcecie uzyskać jak najwyższą cenę za nieruchomość. Aby skłonić potencjalnego nabywcę to zaoferowania kwoty, która będzie spełniać Wasze oczekiwania, musicie użyć przekonujących argumentów. W przypadku nieruchomości bardzo ważna jest jej odpowiednia prezentacja. Jak możecie sprawić, aby dom lub mieszkanie zyskały w oczach kupującego? Warto w tym celu wykorzystać home staging.

Czym jest home staging?

Pojęcie home staging pochodzi z USA, gdzie rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej rozwiniętych na świecie. Na podstawie obserwacji i analiz specjaliści do spraw nieruchomości doszli do wniosku, że poświęcając czas oraz środki na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży można wyraźnie skrócić czas poszukiwania nabywcy. Dodatkowo odpowiednio przygotowana nieruchomość uzyskuje lepszą cenę sprzedaży. Wedle wspomnianych analiz home staging pozwala skrócić czas poszukiwania nabywcy o 40% oraz uzyskać o 10% wyższą cenę sprzedaży. Kusząca perspektywa prawda?

Podsumowując, home staging opiera się na stworzeniu odpowiedniego wizerunku danej nieruchomości. Jest to pierwszy i jednocześnie kluczowy etap, którego absolutnie nie możecie pominąć, przygotowując się do sprzedaży domu lub mieszkania.

Na czym bazuje home staging?

Musicie zdać sobie sprawę, że większość kupujących to wzrokowcy. Na pewno zdarzyło Wam się kupić coś tylko dlatego, że przekonał Was wygląd danego przedmiotu. Nawet jeśli był nieco droższy od produktów konkurencyjnych firm. Celem home staging jest odpowiednia prezentacja nieruchomości, która wzbudzi w potencjalnym nabywcy chęć zakupu. Warto podkreślić, że pojęcie to nie ma nic wspólnego z retuszowaniem zdjęć czy chociażby ukrywaniem niektórych niewygodnych faktów na temat nieruchomości. Każda nieruchomość ma swoje zalety oraz wady. Home staging opiera się na uwypukleniu jej zalet, które mają niejako zepchnąć na drugi plan mankamenty.

Flagowym przykładem działań z zakresu home staging mogą być zdjęcia nieruchomości zamieszczane na portalu. Jeśli chcecie zrobić wrażenie na potencjalnych nabywcach, to musicie najpierw przygotować każde pomieszczenie do takiej sesji zdjęciowej. Niezaścielone łóżko w sypialni czy blat kuchenny zastawiony brudnymi naczyniami na pewno nie zwiększą atrakcyjności Waszej nieruchomości. Mogą za to przynieść odwrotny skutek, obniżając jej wartość.

Biuro nieruchomości – Katowice

Zabierając się za przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, powinniście przestrzegać kilku reguł. Wśród nich należy wymienić:

– gruntowne porządki w domu,

– usunięcie przedmiotów osobistych,

– dobór artykułów dekoracyjnych podkreślających charakter poszczególnych pomieszczeń,

– stworzenie odpowiedniego oświetlenia,

– wykonanie zdjęć profesjonalnym sprzętem.

Zapewne nie raz spotkaliście się z ogłoszeniami, w których zdjęcia wykonane były aparatem w telefonie. Czy zachęciły Was do zakupu? Z pewnością nie!

W tym momencie większość z Was zapewne zacznie się zastanawiać „ile to będzie kosztować?”. Home staging nie jest tani. Dlatego zamiast ponosić koszty sprzętu i przygotowania poszczególnych pomieszczeń warto zostawić to zadanie fachowcom. Specjaliści z Remax Gold nie tylko przygotują Waszą nieruchomość do sprzedaży, ale także pomogą w znalezieniu nabywcy oraz finalizacji transakcji.

fot. materiały prasowe