Wynajem samochodu w Katowicach – sprawdź, kiedy warto się na to zdecydować

Według danych CEPiK na koniec 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych blisko 27 milionów samochodów. Mimo to wciąż są osoby, które z jakiegoś powodu nie chcą kupować własnego auta lub nie zawsze mogą z niego skorzystać. Takim osobom dedykowana jest usługa wynajmu, która szybko zyskuje na popularności. Kiedy warto wypożyczyć auto? Czy wynajem samochodu w Katowicach i innych miastach może się opłacać? Przeczytaj nasz artykuł.

Dla kogo jest wynajem samochodu?

Usługa wynajmu jest skierowana do osób, które nie czują potrzeby posiadania auta, a jedynie chcą mieć możliwość korzystania z pojazdu wtedy, gdy jest to rzeczywiście niezbędne. W takiej sytuacji zakup samochodu, jego ubezpieczenie i serwisowanie tylko po to, aby pokonywać nim np. 2-3 tysiące kilometrów rocznie, byłoby przerostem formy nad treścią.

Wynajem samochodu w Katowicach i nie tylko to świetne rozwiązanie dla osób, które np. chcą korzystać z auta w obcym mieście (chociażby przy okazji wyjazdu biznesowego) czy wybrać się nim z rodziną na weekend (potrzebują przestronnego, wygodnego samochodu, który jednak nie jest potrzebny na co dzień).

Jest to również bardzo wygodna opcja w sytuacji, gdy czekamy na naprawę własnego pojazdu, nie mogąc skorzystać z auta zastępczego w ramach ubezpieczenia (np. nie posiadamy ubezpieczenia AC, proponowany pojazd nie spełnia oczekiwań etc.).

Wynajem samochodu – to może się opłacić!

Wypożyczenie samochodu wciąż kojarzy się z bardzo kosztowną usługą, która pod względem ekonomicznym wypada gorzej w porównaniu z zakupem auta na własność. Czy aby na pewno? Wszystko zależy od preferowanego sposobu użytkowania pojazdu.

Wynajem samochodu jak najbardziej może być opłacalny, jeśli:

  • Korzystasz z samochodu tylko okazjonalnie, na przykład na weekendowy wypad za miasto czy podczas rodzinnych wakacji;
  • Potrzebujesz samochodu na kilka dni, aby załatwić sprawy służbowe w innym mieście, zająć się jakimiś pilnymi kwestiami rodzinnymi etc. (wynajem będzie tańszy niż korzystanie z taksówek, zapewniając przy tym niezależność);
  • Potrzebujesz samochodu na dłużej, nawet kilka lat, natomiast dysponujesz środkami jedynie na zakup auta z rynku wtórnego (co zawsze rodzi duże ryzyko wystąpienia kosztownych awarii – w takiej sytuacji warto rozważyć korzystny finansowo wynajem długoterminowy);

Wynajem samochodu w Katowicach? Sprawdź ofertę wypożyczalni MM Cars Rental

MM Cars Rental to jedna z najlepiej ocenianych i największych wypożyczalni samochodów w Katowicach, mieszcząca się przy ul. Tadeusza Kościuszki 253. Wypożyczalnia oferuje szeroki wybór samochodów na wynajem, w tym takich marek jak Toyota, Hyundai, Mazda, Land Rover i Range Rover.

W MM Cars Rental wynajmiesz samochód zarówno jako osoba prywatna, jak i przedsiębiorca, zawsze otrzymując pełną obsługę serwisową i komplet ubezpieczeń w cenie. Zachowujesz przy tym pełną elastyczność w zakresie długości wynajmu – możesz wypożyczyć auto na kilka dni, miesięcy czy nawet lat.

Co ważne, wybrany samochód możesz wygodnie i od ręki zarezerwować online, odbierając przygotowany pojazd w wypożyczalni nawet tego samego dnia. Później zostaje Ci już tylko tankować i korzystać z auta zgodnie z Twoimi potrzebami.