pokoj-dzieciecy

Łóżka piętrowe drewniane jako wygodna opcja dla dwójki dzieci

Tworząc aranżacje wnętrz, staramy się jak najrozsądniej gospodarować dostępną przestrzenią. Każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, jednak to pokój dla dzieci w pewnym momencie staje się wyzwaniem. Jak urządzić w nim wygodne miejsce do spania?

Mały pokój, zżyte rodzeństwo

Meblem, który dość mocno kojarzy się z pokojem dla dzieci, jest łóżko piętrowe drewniane. Zajmuje mało miejsca, a może pomieścić dwójkę naszych pociech. To idealna opcja dla rodzin, które nie mogą się pochwalić imponującym metrażem. Warto z niej skorzystać również w dużym pokoju, jeśli tylko nasze dzieci lubią przebywać w swoim towarzystwie. Maluchy, pomiędzy którymi nie ma dużej różnicy wieku, zwykle doceniają bliskość rodzeństwa. Chętnie razem się bawią, jest im także raźniej, gdy zapadają ciemności i zaczyna się oczekiwanie na sen. Producenci zwykle polecają, aby łóżko piętrowe kupować dzieciom w takim wieku, w którym wejście na piętro nie będzie stanowiło zbyt dużego wyzwania.

Łóżko piętrowe drewniane do zadań specjalnych

Nowoczesne łóżka piętrowe drewniane pogodzą nie tylko dwoje maluchów, ale nawet aż trójkę dzieci. W zależności od modelu i wysokości mebla można liczyć na opcje z wysuwanym dołem (lub dwoma), jak również wysoko zabudowanymi barierkami. Przy wysokich meblach wejście na piętro ułatwia drabinka. To także popularne miejsce do wielu kreatywnych zabaw. Wysokie łóżko w zależności od potrzeb zamienia się w wiele tajemniczych miejsc. Często jest także bazą dla małych odkrywców. Udana zabawa musi być bezpieczna. Łóżko powinno opierać się na solidnej ramie, która wytrzyma harce dzieci. Poszczególne elementy nie mogą odstawać od reszty, muszą też być idealnie gładkie.

Jak wybrać łóżko piętrowe?

W pierwszej kolejności warto określić, dla ilu dzieci szukamy łóżka. Mając dwójkę pociech, u których często nocuje ktoś z rodziny lub bliski rówieśnik, warto zainwestować w model trzyosobowy. To tylko dodatkowa wstawka z wygodnym miejscem do spania, którą można od czasu do czasu używać. Ważny jest także wiek dzieci. Maluchy muszą mieć solidne zabezpieczenia dookoła ramy, starszym dzieciom można zdemontować barierki. Ponieważ dostępne modele można nabyć w różnych kolorach, warto dopytać maluchy, jaki odcień im pasuje.

Łóżko piętrowe to inwestycja na lata. Wiele modeli można w pewnym momencie zdemontować i rozdzielić na dwa odrębne łóżka.