Zamawiamy kontener na gruz, śmieci, odpady w Katowicach. Jaką pojemność wybrać?

Jeśli planujesz remont mieszkania, budowę domu czy dowolne inne roboty budowlane, to na pewno wiesz, że warto zawczasu wynająć kontener na powstające odpady. Jest to bezapelacyjnie najlepszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób na legalne pozbycie się problematycznych śmieci, których nie można przecież, ot tak, wyrzucić np. do pojemnika na odpady komunalne. Pytanie tylko, jaki kontener na gruz, śmieci, odpady w Katowicach warto zamówić, aby nie ryzykować jego przepełnienia i nie płacić za dodatkowy wywóz? Po kilka praktycznych wskazówek zajrzyj do naszego artykułu.

Popularne pojemności kontenerów na gruz

Kontenery na gruz i inne odpady występują w wielu wariantach pojemności, co pozwala bardzo łatwo dobrać odpowiedni kontener do swoich potrzeb, czy raczej przewidywanej ilości powstających odpadów.

Najpopularniejsze pojemności kontenerów to: 3, 5, 7, 10, 20 i 30 metrów sześciennych. Widać zatem, że nie powinno być problemu z zamówieniem adekwatnego kontenera zarówno w przypadku realizacji zaawansowanej inwestycji budowlanej, jak i remontowania małego mieszkania.

Remont mieszkania

Jeśli właśnie przymierzasz się do generalnego remontu mieszkania, ze skuwaniem płytek, wymianą armatury, podłóg i instalacji elektrycznej, to po pierwsze: nie zazdrościmy, a po drugie: radzimy zawczasu zarezerwować sobie dostawę kontenera na gruz. Rozwiąże to problem wywozu powstających odpadów, a będzie ich bardzo dużo.

W przypadku remontu mieszkania wystarczający powinien być kontener o pojemności 3 lub 5 metrów sześciennych.

Budowa domu

W trakcie budowy domu powstaje mnóstwo odpadów, przede wszystkim gruzu, ale też resztek materiałów izolacyjnych, opakowań po chemii budowlanej etc. Wszystko to powinno trafiać bezpośrednio do podstawionego kontenera, co pozwoli utrzymać porządek na placu budowy i oszczędzi Ci później sprzątania.

Ponieważ budowa domu generuje duże ilości odpadów, to wskazane będzie zamówić kontener o pojemności 7, a najlepiej 10 metrów sześciennych.

Rozbiórka, prace wyburzeniowe

Podczas prac rozbiórkowych i wyburzeniowych powstaje ogrom gruzu i innych odpadów. Nie musimy więc chyba wyjaśniać, dlaczego potrzebujesz bardzo pojemnego kontenera. W przypadku takich robót wystarczający powinien być kontener o pojemności 10 lub 20 metrów sześciennych, choć oczywiście wszystko ostatecznie zależy od zakresu prac – czy wyburzamy garaż, czy może halę produkcyjną.

Komercyjna inwestycja budowlana

Duże inwestycje budowlane to oczywiście dużo powstających odpadów, które muszą trafiać bezpośrednio do kontenerów i być na bieżąco usuwane w sposób zgodny z przepisami środowiskowymi.

Jeden kontener prawdopodobnie nie wystarczy, nawet jeśli będzie to największy pojemnik w ofercie dostawcy. Na potrzeby tych najbardziej zaawansowanych inwestycji budowlanych zwykle zamawia się kontenery o pojemności 30 metrów sześciennych.

Więcej wskazówek, które ułatwią Ci zamówienie kontenera na gruz, śmieci i inne odpady o odpowiedniej pojemności, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://koliber-dg.pl/oferta/wynajem-kontenerow-na-odpady.html.

Gdzie możesz zamówić kontener na gruz, śmieci, odpady w Katowicach?

Szeroki wybór kontenerów w wielu wariantach pojemności znajdziesz w ofercie przedsiębiorstwa handlowo-usługowego Koliber. Firma dostarcza kontenery, do których można wrzucić i typowe odpady poremontowe i pobudowlane, i fragmenty szkła, izolacji, papy czy nawet odpady zielone. Koliber gwarantuje bardzo szybkie podstawienie kontenera pod wskazany adres oraz jego odbiór w momencie wypełnienia. Śmieci są następnie wywożone do specjalnych punktów utylizacji, gdzie są przetwarzane w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Przedsiębiorstwo Koliber dostarcza kontenery na gruz, śmieci, odpady w Katowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Jaworznie, Mysłowicach czy Czeladzi. Z pełną ofertą zapoznasz się na stronie internetowej firmy https://koliber-dg.pl/.

Materiał partnera