Nowe mieszkania w Katowicach. Dlaczego warto zainteresować się osiedlami na Ligockiej?

Niektórzy ludzie poszukujący nieruchomości mogą sobie pozwolić na wybór miejsca pod kątem urody otoczenia. Jeśli nie większość, to znaczna część kieruje się jednak kryterium odległości od firmy oraz innych punktów. Na szczęście powstają osiedla, które łączą piękno okolicy ze sprawną komunikacją i dostępem do zakładów pracy. Jeśli chcesz poznać jedno z nich, przeczytaj nasz artykuł o nowym projekcie w Katowicach, na Ligockiej. Zachęcamy do lektury!

Czemu warto zamieszkać w Katowicach?

Zacznijmy od tego, że Śląsk bywa jeszcze niekiedy kojarzony z burym, smutnym krajobrazem, kominami i kopalniami. Kiedy turyści planują wakacje, wybierają raczej polskie morze lub góry albo rezerwują hotel na Mazurach. Śląską aglomerację traktują po macoszemu, ewentualnie przejeżdżają przez nią w drodze do popularnego kurortu w innym regionie kraju. Nie jest to sprawiedliwe, bo ten obszar Polski ma wiele do zaoferowania wczasowiczom, m.in. muzea oraz zamki, a także inne ciekawe zabytki.

Od pewnego czasu Śląsk rozwija się również pod innym kątem niż przemysłowy. Intensywnie inwestuje w turystykę, aby przyciągnąć osoby chcące wypocząć w atrakcyjnym miejscu. Co więcej, zmieniło się także podejście deweloperów, którzy coraz częściej projektują budynki w otoczeniu zieleni. Świetnym przykładem mogą być nowe osiedla na Ligockiej. Dzielnica Ligota słynie z zieleni oraz znakomicie zorganizowanej infrastruktury. Nie tylko katowiczanie lubią relaksować się na pobliskich terenach rekreacyjnych.

Gdzie szukać mieszkania w Katowicach?

Prężny rozwój aglomeracji sprawia, że interesują się nią nie tylko przedsiębiorcy. Przybywa ludzi, którzy przenoszą się tutaj z innych ośrodków w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Niektórzy przyjeżdżają do Katowic z odległych rejonów, co wymusza na nich podjęcie bardzo ważnej decyzji. Mogą albo wynajmować mieszkanie i wracać do rodzinnego domu na weekend czy co kilka tygodni, albo przeprowadzić się do miasta na stałe. W drugim przypadku przyjdzie im znaleźć nowe miejsce do życia.

Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzkę, zastanów się, na czym Ci zależy. Chcesz mieć jak najbliżej do swojej firmy? Może wolisz wracać do domu, a po drodze cieszyć oczy zielenią? Szukasz lokalizacji niedaleko szkoły lub żłobka, urzędów albo bloku z dobrym dojazdem do centrum? Przed zakupem dobrze to przemyśl i sprawdź nowe mieszkania w Katowicach. Jak każda inna większa miejscowość, ośrodek dzieli się na strefy idealne do pracy, spędzania czasu z przyjaciółmi i zamieszkania z rodziną. Wytypuj dzielnicę, która odpowiada Ci najbardziej.

Dzielnica Ligota – idealne miejsce na dom

Osoby zainteresowane kupnem nieruchomości w Katowicach mają duży wybór. Warto wziąć pod uwagę m.in. Ligotę, obszar pełen zieleni, ścieżek rowerowych, deptaków i placów zabaw. Rewelacyjnie nadaje się dla młodych i seniorów, ponadto zapewnia idealne warunki rodzinom z dziećmi. Szybki dojazd do ważnych punktów miasta oraz pozostałych ośrodków (od Gliwic po Jaworzno) to kolejny atut. Jeśli chcesz mieszkać na Śląsku, poznaj tę dzielnicę!

Materiał partnera