Szukasz emocjonującej rozrywki w Katowicach? Odwiedź tunel aerodynamiczny

Katowice znajdują się w gronie tych miast na mapie Polski, w którym można skorzystać z lotów w tunelach aerodynamicznych.

Latanie w przestworzach jak podczas spadania z wysokości kilku tysięcy metrów podczas skoku spadochronowego? To możliwe, jeżeli skorzysta się z aerotunelu. Tunel aerodynamiczny w Katowicach zaprasza wszystkich na emocjonujące loty. Co warto o nich wiedzieć?

Tunel aerodynamiczny – symulacja swobodnego spadania

Chociaż najczęściej tunel aerodynamiczny kojarzy się z badaniami aerodynamiki obiektów, to jednak za jego pomocą można również symulować swobodne spadanie w przestworzach. Do tego celu służy pionowy tunel aerodynamiczny, który wyposażony jest w wentylatory rozpędzające powietrze do znacznych prędkości, aby unieść w górę człowieka.

Aerotunele nazywane są symulatorami swobodnego spadania, ponieważ stworzone w nich warunki przypominają spadanie podczas skoków z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronu. Wtedy uczestnik skoku leci w powietrzu z prędkością przekraczającą 200 km/h w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń.

Takie warunki można imitować w tunelach aerodynamicznych, dlatego były one początkowo używane w ramach szkoleń spadochroniarskich. Także dzisiaj wykorzystywane są właśnie w tym celu, ale wiele z nich, w tym tunel aerodynamiczny Profly w Katowicach, udostępniono szerszemu gronu osób.

Jak wygląda lot w aerotunelu?

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, w pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie rezerwacji. Tunel aerodynamiczny w Katowicach umożliwia zarejestrowanie się na lot bezpośrednio na swojej stronie internetowej. Wystarczy tylko wybrać rodzaj lotu oraz termin z kalendarza, a potem opłacić swoje zamówienie online.

Przed lotem uczestnik uczestniczy w krótkim przeszkoleniu, podczas którego dowiaduje się o tym, w jaki sposób korzystać z aerotunelu. Nie trzeba jednak obawiać się o kwestie bezpieczeństwa, ponieważ wewnątrz tunelu cały czas przebywa się razem z instruktorem.

Podczas lotu stosowane są także odpowiednie ubrania i akcesoria – kask z goglami, kombinezon, akcesoria. Otrzymuje się je w ramach ceny po przybyciu na miejsce lotu.

Standardowy lot w tunelu aerodynamicznym trwa łącznie 3 minuty. Są one podzielone na dwa wejścia do tunelu po 1,5 minuty każdy. W trakcie lotu uczestnik może samodzielnie utrzymywać się na strugach pędzącego powietrza, a także wykonywać razem z instruktorem różne ewolucje. Chociaż wydaje się, że to niewiele, to jednak dla początkującej osoby 3-minutowy lot w zupełności wystarcza. Oczywiście, można też zdecydować się na wykupienie dłuższego pobytu w aerotunelu – także w trakcie lotu, gdy chce się przedłużyć dobrą zabawę!

Czy w tunelu aerodynamicznym może latać każdy?

Jedną z największych zalet tuneli aerodynamicznych, poza gwarantowanymi emocjami, jest łatwa dostępność tej ekscytującej rozrywki. Pobyt w tunelu nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, między innymi długich szkoleń, treningów czy badań lekarskich, dlatego kapitalnie sprawdzi się też jako pomysł na prezent.

Warto jedna pamiętać o tym, że tunel aerodynamiczny ma też określone przeciwwskazania. Przede wszystkim nie powinny korzystać z niego osoby, które nie mogą uprawiać innych sportów, na przykład ze względu na niewydolność krążeniowo-oddechową, urazy, stan po operacjach i zabiegach. W razie wątpliwości, czy wziąć udział w locie, warto skonsultować się z lekarzem.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach?

Koszty związane z lotami w tunelach aerodynamicznych są znacznie niższe niż w przypadku skoków spadochronowych. Tunel aerodynamiczny Profly w Katowicach to wydatek 269 zł dla osoby dorosłej za lot trwający 3 minuty oraz 239 zł dla osoby poniżej 18. roku życia za ten sam czas lotu.

W aerotunelu w Katowicach można skorzystać również z innych ofert, między innymi wykupić kilka lotów w niższej cenie, pakiet rodzinny dla kilku osób lub skorzystać ze specjalnych szkoleń dla osób, które chciałyby rozwinąć swoje zdolności latania w tunelu aerodynamicznym.

Rezerwację na loty można wykonać już teraz online na stronie internetowej tunelu lub bezpośrednio na miejscu – tunel znajduje się przy ulicy Chorzowskiej 100, w samym centrum miasta, naprzeciwko centrum handlowego Silesia City Center.