Gdzie warto się wybrać tego lata?

Choć zapewne minie jeszcze dużo czasu, nim otrząśniemy się z chaosu wywołanego pandemią, życie powoli zaczyna wracać do normy. Może więc to dobry czas, by spędzić nadchodzące wakacje za granicą? W tym artykule podpowiemy, gdzie można je spędzić tego lata?

Na początek, warto zaznaczyć, że aby wjechać do krajów, które pojawią się w tekście, potrzebne będą: zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki, lub ujemny wynik testu wykonany w odpowiednim czasie przed przybyciem do danego kraju. Warto o tym pamiętać, planując tegoroczny urlop poza granicami Polski. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi dla podróżujących do danego kraju na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pierwszy cel podróży, to propozycja dla tych, którzy mimo wszystko nie chcą ruszać się zbyt daleko od naszych granic. Mowa o Czechach. Nasi południowi sąsiedzi mają wiele urokliwych miejsc, których tego lata nie można przegapić. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Most Karola w Pradze lub tamtejszy urokliwy rynek. Obie lokalizacje są wizytówką stolicy Czech, a praskie Stare Miasto posiada swój niepowtarzalny klimat. Dla osób lubiących rozrywkę i poznawanie nowych osób polecamy, także odwiedzenie Ostrawy, a zwłaszcza klubów na ulicy Stodolni. Zabawa do białego rana, będzie tam zapewniona, jak w banku.

Teraz pora na odwiedzenie państwa, będącego swoistą perłą Adriatyku. Tutaj również możliwości spędzenia czasu jest naprawdę sporo. Dla tych, którzy wybiorą odpoczynek na plaży, polecamy wizytę na chorwackiej riwierze i odkrywanie coraz to nowych plaż Morza Adriatyckiego. Dla tych, którzy wolą zwiedzanie, polecamy choćby wizytę w słynnym Pałacu Dioklecjana. Miejsce, gdzie rezydował ten rzymski władca, to swoiste połączenie antycznych, jak i bardziej współczesnych stylów architektonicznych.

Na koniec, polecamy oczywiście Włochy. Wieczne Miasto, to punkt, który trzeba odhaczyć na mapie wakacyjnych podróży. Do takich zaliczyć można także Wenecję czy Florencję. Powiedzieć, że ten kraj oddycha historią, to jak nie powiedzieć nic. Przez lata było siedziba Imperium Rzymskiego, a później aż do tej pory, jednym z centrów Europy, aż do czasów współczesnych. Plac Świętego Piotra, Koloseum, fontanna Di Trevi, to tylko wierzchołek tego, co możemy podziwiać w tym śródziemnomorskim kraju. Warto więc samemu przekonać się czym tak naprawdę, jest dolce vita.

W podróżach niezbędne będą pieniądze, również te w walucie danego kraju. Do ich wymiany może posłużyć chociażby innowacyjna opcja zakupu waluty online w Tavex. Mechanizm nie różni się niemal niczym od zakupów online. Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią kwotę i walutę, opłacić ją przelewem i… to wszystko! Oczywiście potem kurier dostarczy daną kwotę w żądanej walucie pod wskazany adres lub zostawi zapakowane pieniądze w punkcie odbioru. Tu można na przykład wybrać sklepy Żabka czy kioski Ruchu. Jak widać, wymiana walut online, to kolejna usługa, z której można skorzystać, właściwie nie ruszając się z domu. W dobie nowoczesności, która przebiega pod znakiem hasła: mobilność, będzie to spore ułatwienie. Jeśli jednak chcemy gotówkę wymienić na miejscu, odpowiednim ku temu miejscem będzie kantor Katowice Tavex. Skorzystaj z naszej oferty już dziś!