mieszkanie

Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach?

Wiele osób ze Śląska i okolic, ale również z całej Polski zastanawia się nad zamieszkaniem w stolicy województwa śląskiego, Katowicach. Jakie argumenty przemawiają za tym, żeby wybrać tę miejscowość jako miejsce zamieszkania? Przedstawiamy je w tym tekście!

Niskie bezrobocie

Warto zacząć od informacji, że stopa bezrobocia w Katowicach wynosi jedynie 1,7 procent! To bardzo niewiele i śmiało można powiedzieć, że jeśli wybierasz się na stałe do tego miasta to raczej ze znalezieniem zatrudnienia nie będziesz mieć problemów. Mowa nie tylko o górnictwie, które kojarzone jest z Katowicami. Miejsce to znane jest również z nowych technologii a także zielonej energii!! Katowice to lider regionu. Znajdujący się nieopodal Bytom ma o wiele większe bezrobocie wynoszące aż 9 procent.

Brak korków

Katowice to miasto, które jest bardzo dobre do poruszania się po nim samochodem. No dobra, może nie jest całkowicie odkorkowane ale w porównaniu do takich miasta jak Warszawa czy Wrocław jest to bardzo duża różnica na korzyść stolicy Śląska. Jeśli jesteś fanem 4 kółek to jak najbardziej zapraszamy Cię do naszych Katowic!

Wydarzenia kulturalne

Katowice to też liczne wydarzenia sportowe i kulturalne takie jak koncerty, mecze piłki nożnej itp. Fani rozrywki na najwyższym poziomie na pewno znajdą tu coś dla siebie. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto zamieszkać na stałe w Katowicach zapraszamy do miasta w celach turystycznych! Na pewno przekonasz się, że łatwo zakochać się w tym niepowtarzalnym mieście!

Zobacz też:

Biblioteka Śląska w Katowicach

Muzea w Katowicach i w okolicy – co warto zwiedzić?